2. Vstup do aplikace#

Aplikace Risk Flow je dostupná ve webovém rozhraní a pro její používání potřebujete pouze internetové připojení a počítač s nainstalovaným webovým prohlížečem.

Použití na různých zařízeních

Systém je navržen tak, aby byl dostupný na většině zařízení s různými typy displejů. Risk Flow můžete využívat pohodlně na velkých obrazovkách stejně jako na menších displejích standardních notebooků. Systém se přizpůsobuje i menším obrazovkám v tabletech či mobilních telefonech, ale použití aplikace na těchto zařízeních již nemusí být natolik komfortní. Vychází to z podstaty aplikace, která pracuje s velkým množstvím tabulek a širokou škálou informací.

2.1. Přihlášení#

Pro používání aplikace je vždy vyžadováno přihlášení. Do systému není možné se registrovat, účet musí být uživateli vytvořen administrátorem instance. Po vytvoření uživatelského účtu je na zadaný e-mail odeslán odkaz pro ověření e-mailové schránky a nastavení uživatelského hesla. Poté je uživateli umožněno se přihlásit.

Po načtení aplikace v prohlížeči na adrese https://NAZEV-INSTANCE.riskflow.cz se uživateli zobrazí přihlašovací formulář s výzvou o zadání přihlašovacího jména a hesla. Přihlašovací jméno je stejné jako e-mail uživatele. Po úspěšném přihlášení je uživatel přesměrován na nástěnku aplikace Risk Flow.

../_images/login-dialog.png

Dialog pro přihlášení do aplikace.#

Přihlášení s vícefaktorovým ověřováním#

Pokud má uživatel aktivované ověřování pomocí druhého faktoru, po zadání správného hesla nebude okamžitě přesměrován na nástěnku aplikace Risk Flow, ale bude vyzván k zadání bezpečnostního kódu z aplikace, kterou pro MFA používá (př. Microsoft Authenticator, Google Authentication, atd.). Po správném zadání bezpečnostního kódu bude přesměrován na nástěnku aplikace Risk Flow.

2.2. Zapomenuté heslo#

Pokud uživatel zapomene své heslo, je možné vygenerovat žádost o resetování hesla. Odkaz na formulář pro podání žádosti o změnu hesla uživatel nalezne pod přihlašovacím formulářem. Po úspěšném vyplnění formuláře mu bude do jeho e-mailové schránky odeslána zpráva s odkazem na formulář pro resetování hesla. Tento odkaz má platnost 24 hodin a po uplynutí této lhůty je uživatel nucen podat nový požadavek na resetování hesla. Dokud není tento proces plně dokončen, uživateli zůstává nastaveno původní/staré heslo.

../_images/forgotten-password-dialog.png

Dialog pro obnovu zapomenutého hesla.#

2.3. Zapomenuté uživatelské jméno#

V případě zapomenutého uživatelského musí uživatel kontaktovat administrátora své instance nebo podporu Risk Flow.

2.4. Jazyk a lokalizace#

Systém dokáže rozpoznat systémově nastavený jazyk uživatele a přizpůsobit mu tak zobrazení aplikace. To znamená, že pokud používáte například prostředí Windows 10 v angličtině, web se Vám automaticky při návštěvě přepne do angličtiny, analogicky pak pro češtinu. Jazyk aplikace si může uživatel kdykoliv přepnout kliknutím na ikonu vlajky v pravém horním rohu prostředí aplikace nebo v pravém dolním rohu na přihlašovací stránce.

2.5. Odhlášení z aplikace#

Odhlášení z aplikace je možné kliknutím na tlačítko Odhlásit se v pravé horní části prostředí aplikace nebo v levém postranním panelu.